Sezóna 2015

Sezóna 2015 je pre karavanistov predodvermi. Prvé obytné autá novej sezóny sa už začínajú objednávať a výroba sa rozbehne po "Caravan salóne" v Düsseldorfe. V súčasnosti je možné objednať obytné autá a prívesy nemeckých výrobcov, od ktorých už máme cenové informácie k dispozícii. Podobne ako po minulé roky, aj obytné autá sezóny 2015 sa vyznačujú jemným zvýšením cien.

Nová sezóna zrejme neprinesie v oblasti štandardných obytných áut žiadne prevratné novinky, skôr sa bude jednať o technické inovácie a zlepšenia.

V oblasti luxusných obytných áut ale očakávame dve zásadné novinky. V najnižšej cenovej kategórii luxusných obytných s napätím očakávame predstavenie nového modelu Concorde Credo, ktoré úplne "opustilo" podvozok Fiat a bude sa vyrábať výlučne na osvedčenom podvozku Iveco Daily. Pre model Concorde Credo očakávame aj mimoriadnepriaznivú cenu, ktorá by pre základný model nemala presiahnuť v základnej výbave 120 tis. € vrátane DPH. Pokiaľ sa toto podarí dodržať, potom Concorde s týmto modelom "podlezie" ceny najvyšších modelov iných, tiež kvalitných, značiek, ktoré sú však všetky na malých podvozkoch Fiat s predným náhonom. Model Concorde Credo nebude mať iba kozmetické úpravy, ale bude to konštrukčne celkom nové obytné auto.

Ďalšou novinkou od značky Concorde bude nový Liner Plus. Nakoľko sa jedná o "vlajkovú loď" značky Concorde a je to súčasne druhý najväčší model luxusného obytného auta, bude tomu určite zodpovedať aj cena.

Potešujúcou správou je aj rozšírenie modelov, ktoré sa ponúkajú na podvozku Mercedes-Benz. Aj keď bol doposiaľ medzi zákazníkmi o tento podvozok veľký záujem, nemohli sme ho ponúknuť. V sezóne 2015 už budú na podvozkoch Mercedes-Benz dostupné modely Concorde Charisma, Concorde Cruiser a Concorde Liner Plus. Tieto sa dodávajú na podvozkoch Mercedes-Benz Atego. Concorde Centurion sa dodáva aj na podvozku Mercedes-Benz Actros.

V prípade, že uvažujete o kúpe nového obytného auta, pozývame vás na svetovú výstavu obytných áut a prívesov do Düsseldorfu, kde sa vám môžeme venovať. Ak máte záujem o návštevu a našu asistenciu, kontaktujte nás emailom, alebo telefonicky. Skutočnosť, že sa vám na výstave budeme venovať a vysvetlíme vám nejasnosti, alebo aj prednosti a zápory jednotlivých značiek, vás voči nám k ničomu nezaväzuje.