Nové modely 2013

Od dnešného dňa nájdete v našej ponuke kompletný sortiment obytných áut a prívesov pre sezónu 2013. Ceny uvedené pri jednotlivých modeloch sú naše predajné ceny, ktoré sú znížené voči doporučeným predajným cenám výrobcu (cenníkovým cenám).

Obecne je možné povedať, že sa ceny obytných áut aj prívesov, podobne ako v predchádzajúcich sezónach, mierne zodvihli. Zdraženie je najmarkantnejšie v triede luxusných áut a to najmä v TOP modeloch Concorde Liner Plus a Cruiser C1. Dobrou správou je, že aj keď sa model Charisma Classic prestal vyrábať, nahradil ho v plnej miere Carver, kde sú v ponuke tri najpredávanejšie modely zhodné s Charismou Classic. Vôbec najpredávanejšie luxusné obytné auto v Európe, dnes pod označením Carver 840 L je možné kúpiť v základnom prevedení už za cenu 148 tisíc EUR vrátane DPH. Ak vezmeme do úvahy použité materiály, veľkosť auta, podvozok, potom je táto cena veľmi priaznivá.

Najviac úplných noviniek prináša Bürstner, ktorý predstavil na Caravan Salóne v Düsseldorfe dva celkom nové modely - Brevio a Grand Panoráma. Zatiaľ čo Brevio je najmenší model, určený pre "sparťanský" karavaning, Grand Panoráma sa stáva novou vlajkovou loďou tejto svetoznámej značky. Je určená pre náročných cestovateľov a ponúka neobyčajný komfort nielen počas cesty, ale aj na bývanie. Počas jazdy na predných sedadlách majú cestujúci dokonalý, ničím nerušený výhľad. Toto je v tejto vyššej triede bezkonkurenčná ponuka.

Mobilvetta ponúka prvý krát polointegrované obytné auto KROSSER so stredovou spúšťacou posteľou. V rámci značky Mobilvetyta sa toto auto radí do najvyššej kategórie. Tiež integrované modely K-YACHT a S-YACHT prešli modernizáciou a za svoju cenu ponúkajú adekvátnu úžitnú hodnotu a komfort.

Podobne, ako v predchádzajúcej sezóne 2011/2012, bude aj táto sezóna poznamenaná prísnym dodržiavaním termínov sériovej výroby. Je to dané maximalizáciou úspor pri výrobe a tak sa môže ľahko stať, že niektorý z modelov 2013 už nebude v roku 2013 vôbec možné objednať. Podobné prípady sme mali aj v minulosti. Výrobcovia si určia výrobný plán na základe objednávok ktoré majú a po jeho naplnení už objednanie nie je možné. Ak je teda niekto rozhodnutý, že si obytné auto objedná na budúci rok, pokiaľ to neurobí ešte v tomto roku, môže sa stať, že objednanie nebude možné. Všade smerom na západ od Slovenska zákazníci objednávajú obytné autá pre ďalšiu sezónu už na jeseň v predchádzajúcom roku. Pre zujímavosť, väčšina modelov Bürstner Elegance objednaných v auguste 2012 bude vyrobená vo februári 2013. Je teda celkom možné, že v decembri, alebo januári už nebude možné Elegance objednať vôbec. Samozrejme vždy existujú výnimky, ale potom musí zákazník pri objednávaní prijímať rôzne kompromisy, nemôže si auto sám nakonfigurovať a podobne.