Naviceiver pre Fiat Ducato

Veľa karavanistov rieši problémy s vhodnou navigáciou, cúvacou kamerou, prehrávačom DVD, hands-free sadou a podobne. Existujú dva druhy zariadení, ktorými je toto možné vyriešiť. Jeden je lacný s použitím čínskych prístrojov, ktorých životnosť je podľa našich skúsenstí veľmi krátka a opravy sú nemožné, podobne ako aktualizácia máp.

Druhý spôsob je použitie značkového prístroja, ktorý je síce drahší, ale jeho funkcionalita je vynikajúca.

Popredným prístrojom je podľa môjho názoru Naviceiver ZENEC, ktorý je priamo určený na montáž do prístrojovej dosky Fiat Ducato.

 

Okrem skutočnosti, že je tento prístroj priamo zabudovateľný do prístrojovej dosky auta má mimoriadne bohatú výbavu, jednoduché ovládanie a obsahuje P.O.I. dôležité pre karavanistov - kempy a parkoviská v celej Európe, ktorých je aktuálne v navigácii cez 21000!

Pred spustením navigácie je možné zadať parametre obytného auta (dĺžku, šírku, výšku, ...) a navigácia tieto zohľadňuje pri výpočte trasy. Samozrejmosťou je 3D-High Definition navigacia, ktorá mimoriadne verne a presne zobrazuje zvolenú trasu.

Počas navigácie, alebo počúvania rádia, či pozerania filmu, alebo fotografií su na displeji trvale dostupné informácie o navigácii, trase a stave batérie mobilného telefónu, ktorý sa k navigácii pripája prostredníctvom Bluetooth. Do pamäte naviceivru je možné uložiť kontakty priamo z Outlooku. Pomocou Bluetooth je možné pripojiť až 5 mobilných telefónov, 1000 kontaktov s až 5-timi číslami pri každom kontakte.

Všetky datové podklady pre navigáciu sú uložené v internej pamäti (8 GB), vďaka čomu je navigácia rýchla. V prístroji sú uložené mapy 43 krajín Európy, ktoré je možné aktualizovať cez internet.

Samozrejmosťou je pripojenie cúvacej kamery, ktorá vďaka zobrazeniu vymedzenia bezpečnej zóny mimoriadne uľahčuje cúvanie, ktoré býva pri obytných autách často zdrojom nepríjemností. My zapájame cúvacviu kameru tak, aby sa aktivovala nielen pri zaradení spiatočky, ale kedykoľvek, keď to vodič potrebuje. Slúži potom ako plnohodnotná náhrada spätného zrkadla.

  

Naviceiver nám teda poslúži nielen ako kvalitná navigácia, ale súčasne ako multimediálne centrum zábavy pre voľný čas aj cestu.

Vlastnosti:

- integrovaná 3D High Definition navigácia s predinštalovanými mapami 43 štátov Európy;

- 8 GB internej pamäte, navigácia nevyužíva SD/SDHC kartu, ktorá zostáva voľná pre nás (hudba, film, foto);

- integrovaný TMC a TMC Pro prijímač;

- grafické užívateľské rozhranie a hlasové pokyny v 28 jazykoch;

- predkonfigurované profily aut pre ľahký výber;

- navigovanie v celej Európe na základe údajov o vozidle, informácie o podjazdoch, šírke cesty, ...;

- celoeurópska databáza CampingSchaf P.O.I. s 21000 kempingami;

- 2D alebo 3D zobrazenie mapy s automatickým priblížením a realizstické zobrazenie 3D terénu;

- plánovanie trasy Eco a Smart, reálne zobrazenie križovatiek a odbočiek, import adries z Outlooku;

- informácie o čase príjazdu, dĺžke trasy, nadmorskej výšle, smere jazdy, ... atď.;

- zobrazenie informácií o doprave a dopravných predpisoch;

- 30 dňová záruka najnovších máp;

- súčasťou balenia je externá GPS anténa.

Záujemcom túto navigáciu dodáme komplet vrátane cúvacej kamery, kabeláže a montáže za 1490,- EUR. Zákazníkom, ktorí kúpili obytné auto u nás, realizujeme kompletnú dodávku s 10% zľavou.