Modely 2018 už v predaji

Od 1.7.2017 je možné objednávať obytné autá modelového roku 2018, ktoré sa budú dodávať postupne podľa objednávok od jesene tohto roku. Ak sa obzrieme na minulé roky, bola koncom novembra vypredaná kompletná produkcia nasledujúceho roku. Je veľký predpoklad, že tomu bude tak aj tento rok.
 
Všetci výrobcovia, ktorých zastupujeme, už predstavili kompletnú ponuku modelov 2018. Každý výrobca má nejakú novinku, napr. Bürstner pripravil niekoľko nových modelov, z ktorých úplne novým je integrovaný model Lysea a polointegrované Lyseo Harmony. V edícii 30, ktorá je cenovo zvýhodnená, budú dostupné 3 modely - Nexxo Time, Ixeo time a Travel Van. Úplnou novinkou u Bürstnera je, že niektoré modely sa budú dodávať na podvozkoch Citroen.
 
Mobilvetta predstavila úplne nový K-Yacht Tekno Design, ktorý je skutočným skvostom medzi obytnými autami. Všetky autá talianských výrobcov, ktoré predávame (Mobilvetta, Elnagh a McLOUIS) majú už v štandarde bohatú výbavu. McLOUIS prináša pre modelový rok 2018 sedem modelov VAN-ov, všetky sú zabudované do rôznych veľkostí áut Fiat Ducato.
 
Mobilvetta modelmi pre rok 2018 skutočne prekvapila, všetky sú mimoriadne pekné zvonku aj vo vnútri, pri niektorých je možnosť voľby podvozku AL-KO, vytvorili priestor v medzipodlahe pre dlhé predmety, napr. lyže a vnútorný vzhľad a prevedenie je neuveriteľne krásne. Pre Mobilvettu K-Yacht Tekno Design sa v najbližšej dobe konkurencia zrejme nenájde, je to neuveriteľný skvost.
 
Concorde sa orientuje na veľké obytné autá, kde najväčšiu novinku predstavuje Concorde Centurion. Všetky informácie sú momentálne až do výstavy v Düsseldorfe tajné. Tieto obytné autá však nie sú určené pre bežných karavanistov - turistov, nakoľko sú mimoriadne veľké. Pre karavanistov prichádza Concorde s novinkami vo vnútornom usporiadaní modelov Credo, Carver a Charisma, ktoré predstavujú najpredávanejší sortiment tejto prestížnej značky. O obrovskom záujme o obytné autá Concorde svedčí aj fakt, že sú vypredané na 12 mesiaocv vopred.
 
V prípade záujmu si od nás vyžiadajte cenník modelov 2018, radi vám pripravíme cenovo zaujímavú ponuku na mieru podľa vašich požiadaviek.
 
Pre vybrané obytné autá Bürstner, Mobilvetta, Elnagh a McLOUIS bude k dispozícii aj cenovo veľmi výhodná ponuka limitovanej edície BEACH. Limitovaná Edícia bude obsahovať mimoriadne rozsiahlu výbavu za veľmi priaznivú cenu. Bližšie informácie poskytneme na požiadanie.
 
 
Bürstner 2018
 
Burstner rozširuje ponuku širokých dverí (70 cm) do viacerých modelov a rovnako ujednocuje servisný sytém (voda-odpad-elektro) do jedného servisného priestoru chráneného uzamykaľnými servisnými dvierkami. Tento priestor je vyhrievaný, teda použiteľný aj v zime. Ku každému modelu je možné doobjednanie rozsiahlej výbavy a výberz množstva čalúnení v rôznych farbách a kvalitách materiálu.
 
Servisný priestor:
 
Bürstner Lyseo Time A
 
Obytné auto s alkovňou a mimoriadne veľkou garážou. Vyrába sa v dvoch prevedeniach: A660 a A700.
 
 
Bürstner Lyseo TD
 
Polointegrované priestranné obytné auto. Vyrába sa v 8 prevedeniach: T590, T690G, T700, T710G, T728G, T734G, T744, T745.
 
Polointegrovaný model Lyseo TD Harmony sa vyrába v rovnakých veľkostných prevedeniach ako Lyseo TD, líši najmä dokonalejšou výbavou a osobitným vzhľadom vonku aj vnútri. Cena prevedenia Harmony je oproti klasickému Lyseo TD vyššia približne o 4.500,- až 4.600,-€ vyššia. 
 
 
Lyseo Time I
 
Úplne nový integrovaný model bude predstavený na výstave Caravan salon koncom augusta v Düsseldorfe. Vyrába sa v 4 prevedeniach: I690G, I720, I728G a I734G.
 
 
Ixeo TL
 
Polointegrovaný model, ktorý poznáme z minulosti. Je to veľmi žiadané obytné auto na trhu. Jeho najväčšou prednosťou je zabudovaná stredová posteľ, ktorá v zatvorenom stave vôbec nezasahuje do obytného priestoru a spí sa na nej pozdĺžne. Vyrába sa v 4 prevedeniach: IT640, IT680G, IT728G a IT 734. Spustená predná posteľ je pohodlná a v spustenom stave nezasahuje do vchodových dverí, ktoré sa dajú normálne používať. Po spustení je posteľ ľahko prístupná aj pre starších ľudí a nie je k nej potrebné používať žiaden rebrík ani schodík:
 
 
Bürstner Ixeo I
 
Nový integrovaný model ponúka celkovo 7 prevedení, z ktorých si určite môže vybrať každý.
 
 
Dostupné modely sú: I690G, I700, I720, I728G, I729, I736, I744. Rozmerovo sa pohybujú od 699 cm do 749 cm. V týchto modeloch dominuje moderný dizajn nielen zvonku ale aj znútra. Veľmi pekne a ergonomicky je vyriešená aj moderná kuchyňa:
 
 
Bürstner Elegance
 
Pokračovateľ tradície elegancie tejto značky z minulosti. Tento model doznal radu vylepšení, najmä zvýšenie kvality a elegancie. Napriek tomu že sa jedná o elegantné obytné auto, jeho design je súčasne aj športový, teda kĺbi tieto dve vlastnosti v prospech svojho majiteľa.
Elegance je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach a ponúka tri modelové prevedenia: I840G (861 cm), I910G (891 cm) a I920G (891 cm). Všetky tri modely mujú priestrannú garáž a veľa ďalších úložných priestorov. Všetky sú výlučne na podvozku AL-KO so sériovou výbavou: Airbag vodiča aj spolujazdca, dvojité okná v hliníkových rámoch, vstupné dvere Hartal Premium XL s dvojbodovým zamykaním, ESP, ASR, Hill Holder a kontrola trakcie, teplovodné kúrenie ALDE, 160 litrovú chladničku s mrazničkou. Ako opciu je možné doobjednať centrálne zamykanie vrátane zamykania garážových dverí.
Celý interiér poskytuje maximálne pohodlie a luxus:
 
Všetky modely Elegance sú dostupné iba s celkovou hmotnosťou 5 ton, pričom každý má doložnosť vyššiu ako 1.000 kg. (Poznámka: obytné auto je v skupine M1 - osobné auto. Na šoférovanie stačí vodičské oprávnenie skupiny C1.)
 
 
Bürstner ARGOS
 
ARGOS si drží prím v luxusnom obytnom aute s alkovňou (priestor nad kabínou) medzi všetkými obytnými autami vyššej strednej triedy. Jediným vážnym konkurentom je Concorde Cruiser, ten však patrí o tiredu vyššie, samozrejme aj cenovo. Už niekoľko rokov je ARGOS dostupný iba v jednom prevedení - 747-2.
 
Toto obytné auto samozrejme poskytuje komfort aj dostatočnú veľkosť. Je určené záujemcom, ktorí potrebujú veľa miesta, uprednostňujú tento typ prevedenia (s alkovňou) a zároveň požadujú maximum pohodlia. Toto obytné auto má štandadrne 6 miest pre cestujúcich a 7 miest na spanie.
 
 
 
 
Mobilvetta
 
Obytné autá značky Mobilvetta patria do TOP segmentu u talianských výrobcov. Každý rok prichádza na trh s novinkou, väčšinou dizajnovou. U modelov 2018 je tomu však inak. Mobilvetta prichádza nielen s novým, priam prevratným, dizajnom, ale prináša aj veľa užitočných riešení. Okrem klasického teplovzdušného kúrenia Truma je možné za príplatok získať teplovodné kúrenie ALDE a niektoré modely je možné objednať aj s podvozkom AL-KO. Mobilvetta po prvý krát ponúka aj rozmerné odkladacie priestory v podvozkovej časti prístupné z oboch strán obytného auta, ktoré umožňujú jednoducho uskladniť aj lyže. Najprevratnejší je model K-Yacht Tekno Design, ktorý prináša úplne novú koncepciu obytného priestoru. Celkom Mobilvetta ponúka 6 modelov, 1 s alkovňou, 2 polointegrované a 3 integrované. Dĺžkovo sú modely v rozmedzí 685 cm do 744 cm, čo je vcelku vyhovujúce, nakoľko luxusné obytné auto kratšie ako 650 cm v podstate nie je možné vyrobiť. Pri kratších autách sú nutné veľké kompromisy na úkor pohodlia. Váhovo je možné všetky modely objednať do celkovej hmotnosti 3.500 kg, pri modeloch K-Yacht je to však veľmi na hrane s doložnosťou a je pri nich výhodnejšie voliť podvozok 44H, t.j. celkovú hmotnosť vyššiu ako 3.500 kg. Veľa záleží na výbave, ako nakoniec u všetkých obytných áut. Kto chce mať dobre vybavené obytné auto a voziť so sebou všetko čo potrebuje, zrejme sa so žiadnym (skoro žiadnym) obytným autom nevojde do limitu 3.500 kg celkovej hmotnosti - to máme overené z praxe.
 
Všetky modely Mobilvetta vuyžívajú pri stavbe stien technológiu iTech 4.0., ktorá využíva najmodernejšie kompozitné materiály a v celej konštrukcii obytnej nadstavby nie je použité žiadne drevo.
 
 
Konštrukcia celej obytnej nadstavby je zrejmá z nasledujúceho obrázka:
 
Mobilvetta tiež ponúka svojim zákazníkom rozsiahlu štandardnú výbavu u všetkých modelov bez rozdielu. Štandardná výbava obsahuje v základnej cene modelov K-Silver a K-Yacht:
 
-  motorovú klimatizáciu kabíny
-  tempomat
-  dizajnové prvky karosérie rôzne podľa vybraného modelu
-  5-te hmologizované sedadlo (kde je to možné, celková hmotnosť minimálne 3.650 kg)
-  centrálne zamykanie
-  elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie zrkadlá
-  prémiové vstupné dvere s oknom do obytnej nadstavby
-  čalúnenie sedadiel v kabíne vodiča ako v obytnom priestore
-  strešné okná Midi-Heki vpredu aj vzadu
-  16" hliníkové disky kolies
-  zimný paket
-  TV držiak
-  chladničku s mrazničkou 150 litrov
-  tlakový rozvod vody
-  vyhrievanú podlahu (iba K-yacht)
-  multimediálny systém All Round (iba K-Yacht Tekno Design)
-  príprava na rádio
 
Modely KEA obsahujú v štandardnej výbave:
 
-  motorovú klimatizáciu kabíny
-  tempomat
-  chladničku s mrazničkou 150 litrov
-  tlakový rozvod vody
-  príprava na rádio
-  elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie zrkadlá
 
Popri tom všetkom je základná cena všetkých modelov vzhľadom na veľkosť, kvalitu a výbavu v porovnaní s inými značkami veľmi prijateľná. Pohybuje sa od 56 tisíc do 80 tisíc EUR vrátane DPH a všetkých ostatných súvisiacich poplatkov, t.j. pri odbere od nás.
 
 
Mobilvetta KEA M

Obytné auto s alkovňou ponúka 3 modely M74 (dĺžka 726 cm), M76 (dĺžka 732 cm) a M79 (dĺžka 738 cm). Všetky modely majú veľkú garáž s dverami na oboch stranách a veľa ďalšieho odkladacieho priestoru.

 

Mobilvetta KEA P

Polointegrované obytné auto KEA P sa dodáva v 3 modelch: P67 (dĺžka 699 cm), P65 (dĺžka 738 cm) a P68 (dĺžka 738 cm).

KEA P sa vyrába a dodáva v prevedení Tekno Line, čo ešte zvyšuje jej hodnotu.

 

Mobilvetta K-Silver polointegrovaný

Varianta polointegrovanej Mobilvetty v základnom prevedení. Vyrába sa v 4 prevedeniach: K-Silver 54 (dĺžka 685 cm), K-Silver 56 (dĺžka 738 cm), K-Silver 58 (dĺžka 738 cm), K-Silver 59 (dĺžka 738 cm).

 

Mobilvetta K-Silver-i (integrovaný)

Základný model integrovaného obytného auta tejto značky. Vyrába sa v 3 prevedeniach: i-Silver 56 (dĺžka 738 cm), i-Silver 58 (dĺžka 738 cm) a i-Silver 59 (dĺžka 738 cm).

 

Mobilvetta K-Yacht Tekno Line

Tento model sa predával už aj v roku 2017. V modeloch 2018 boli vykonané niektoré drobnosti a bola rozšírená štandardná výbava. V modeloch 2018 je použitý nový, výrazne lepší, spúšťací mechanizmus prednej sklopnej postele a je možné objednať tento model aj na podvozku AL-KO, čo je oproti minulosti mimoriadne významná zmena.

K-Yacht Tekno Line sa vyrába v 4 prevedeniach: K-Yacht 80 TL (dĺžka 699 cm), K-Yacht 79 TL (dĺžka 743 cm), K-Yacht 85 TL (dĺžka 738 cm), K-Yacht 85 TL (dĺžka 743 cm), pri modeloch 79, 85 a 89 je možný aj podvozok AL-KO. Všetky modely je možné objednať do celkovej hmotnosti 3.500 kg, ako som však písal vyššie, treba to dôkladne zvážiť.

 

Mobilvetta K-Yacht Tekno Design

Vlajková loď značky Mobilvetta, ktorá vyniká konštrukčnými aj dizajnovými novinkami a bezkonkurenčným interiérom - to je K-Yacht Tekno Design. Má samozrejme všetky novinky a vylepšenia ako model Tekno Line. Celý interiér je navrhnutý v tvaroch V-konceptu, mimoriadna pozornosť je však venovaná nielen vzhľadu a konštrukcii, ale tiež pohodliu cestovania pre všetkých cestujúcich, teda aj tých, ktorí cestujú v obytnom priestore.

Vyrába sa v 3 prevedeniach: K-Yacht 79 TD (dĺžka 744 cm), K-Yacht 85 TD (dĺžka 744 cm), K-Yacht 85 TD (dĺžka 744 cm), všetky prevedenia môžu byť na podvozku AL-KO.

Niekoľko obrázkov priblíži skutočnú krásu týchto modelov (niektoré obrázky sú z vývoja, niektoré reálne):