Horúca novinka - nové Credo

Concorde prichádza na trh s úplne novou koncepciou malého obytného auta. Samozrejme, ak chceme cestovať bez problémov a využívať všetky výhody cestovania obytným autom, nemôže byť toto, aj keď malé, obytné auto do 3500 kg.

Minimálna celková hmotnosť nového Creda je 5000 kg, pričom sa podarilo dosiahnuť doložnosť 1000 kg!!! S tým sa už naozaj cestovať dá. Nové Credo sa oproti predchádzajúcemu modelu a tiež oproti konkurenčným značkám vyznačuje najmä vlastnou prístrojovou doskou, ktorá posúva úžitkové vlastnosti a pohodu cestovania na najvyššiu, bezkonkurenčnú úroveň. Pre podvozky budú použité rôzne verzie Iveco Daily, každé so zadným náhonom, čo je ďalší významný benefit pre obytné auto.

Koncepcia Creda vychádza z veľkých obytných áut Concorde a aj keď je výrazne menšie, má všetky ich prednosti - priestranné a prehľadné pracovisko vodiča, kvalitný nábytok, dostatočne veľké priestory, medzipodlaha pod celým obytným priestorom, veľká garáž, konštrukcia bez dreva s obojstranným hliníkovým povrchom stien. 

Nové Credo poskytuje nielen maximálne pohodlie pri cestovaní, ale rovnako aj pri bývaní. Praovisko vodiča je rovnako elegantne a veľkoryso prevedené ako kuchyňa, alebo aj kúpeľňa s priestrannou sprchou.

Pri porovnaní s konkurenciou vychádza v nové Credo suverénne víťazne. Dôvodom je okrem unikátnej konštrukcie a prevedenia aj cena. Nové Credo začína už na cene 129.000,- € s DPH! Konkurenčné obytné autá ostatných značiek, ktoré sú však v 99% na podvozkoch Fiat Ducato a ich konštrukcia sa s Credom nedá vôbec porovnať, začínajú na cenách cez 100.000,- €, prípadne výrazne viacej. Žiadna z konkurenčných značiek však nemá k dispozícii plnohodnotnú dvojitú temperovanú podlahu.

V prípade záujmu nás môžete kedykoľvek kontaktovať, radi vám poskytneme všetky potrebné informácie. Ak chcete nové Credo vidieť, radi vám ho ukážeme na výstave "Caravan Salon" v Düsseldorfe, kde budú pre tento model aj benefity pri objednávke priamo na výstave.

Možno niekto bude namietať, že hmotnosť obytného auta nad 3500 kg je nevýhodná z hľadiska poplatkov. Prosím preštudujte si tie informácie, nakoľko tieto poplatky sú zanedbateľné a napríklad jedna pokuta a problémy pri preťažení obytného auta sú určite vyššie ako poplatky za jeden rok. Stretávame sa s množstvom karavanistov a tiež servisujeme veľké množstvo obytných áut a možem zodpovedne prehlásiť, že každé je preťažené minimálne o 200 kg bez posádky, čo predstavuje pokutu minimálne 200,- € za čo prejdem napríklad Rakúsko smerom do Talianska najmenej 2 krát, pri nových autách triedy EURO 6 aj 3 krát. Naviac v Rakúsku, ktoré každého karavanistu najviac trápi, sa majú poplatky pre obytné autá od roku 2015 ešte znížiť.

Pri novom Concorde Credo môžete na problémy s "nadváhou" úplne zabudnúť aj pri veľmi dobre vybavenom aute. Aj pri nadštandardnej výbave vám zostane aspoň 600 kg k dispozícii pre cestujúcich a ich veci.