Bürstner - revolučné zmeny

Bürstner pripravil kolekciu obytných áut a prívesov s označením "NEW GENERATION 2016". Ako dealer sme mali možnosť vidieť všetky obytné autá aj prívesy pre novú sezónu 2016, ktorá sa začne predávať už v júni 2015. Po dôkladnej prehliadke môžeme konštatovať, že máme veľkú radosť, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť úpne nové a skutočne dokonalé produkty. Pojem "NEW GENERATION" je skutočne naplnený.

Z ponuky obytných áut je 6 modelov od základu nových, teda nejedná sa iba o drobné vylepšenia, prípadne facelift, ale všetky modely sú od základu nové. Sú to modely: Brevio, Ixeo, Aviano, Elegance, Argos Time a City Car. Model Viseo bol inovovaný čiastočne, ale aj táto inovácia na ňom zanechala veľmi pozitívne stopy.

U prívesov bol úplne inovovaný model Premio a Premio Plus, model Averso Top a Averso Plus boli inovované iba čiastočne, najmä po technickej stránke.

Týmto krokom sa Bürstner výrazne vzdialil, predbehol konkurenciu. Základným konceptom novej generácie je prevážnu väčšinu obytných áut konštruovať do 3500 kg s počtom cestujúcich 4 a dostatočnou doložnosťou. Toto sa týka aj modelu Aviano a Elegance, ktoré v minulosti buď nebolo možné do 3500 kg kúpiť vôbec, alebo maliobmedzený počet cestujúcich na 3, alebo dokonca na 2 osoby. Toto už od modelovej rady 2016 neplatí!

Maximálne úsilie pri vývoji nových modelov bolo sútredené do 5-tich okruhov: koncept bezpečnosti, koncept komfortu obytného priestoru, koncept klímy obytného priestoru (nie klimatizácie), koncept ergonomie a úžitnej hodnoty a koncept spánku - oddychu.

V celej konštrukcii obytného auta Bürstner nepoužíva žiadne drevené prvky. Nosné časti tvoria polyuretánové prvky, steny obsahujú expandovaný polystyrén ako izoláciu a sú potiahnuté hliníkovým plechom. Ako ochrana podvozku a strechy sa používa Gfk (špeciálne sklenené vlákna).

Ďalšou novinkou je centrálna servisná jednotka dostupná za jednými servisnými dvierkami. Takto je na jednom mieste dostupná prípojka k extrenej elektrine, napúšťanie a čistenie vodnej nádrže, vypúšťanie systémy vody a celý priestor je vykurovaný.

U nového modelu Ixeo je nová koncepcia spúšťacej postele, ktorá umožňuje spanie na dĺžku a je úpne integrovaná do stropu obytného priestoru. Posteľ teda nie je v obytnom priestore vôbec vidieť. Nová integrovaná posteľ poskytuje výrazne viacej miesta.

Jednou z najväčších a najviditeľnejších (okrem vzhľadu) noviniek je zvýšenie vnútorného priestoru obytnej časti na 205 cm. Celý obytný priestor je väčší, vzdušnejší a svetlejší. Okamžite po vstupe človek cíti zmenu a registruje výrzne viacej miesta.

Do ponuky tiež pribudli nové varianty nábytku, dekorácií a poťahov. Skutočne je z čoho vyberať.

Detaily niektorých nových modelov

Nový City Car

Pre sezónu 2016 sa bude vyrábať v 2 dĺžkových prevedeniach (5,99 m a 6,36 m), každé d dvoch variantoch vnútorného usporiadania. Dostupné bude od novembra 2015. Okrem nového usporiadania a konštrukcie za zmienku stojí 90 litrová izolovaná odpadová nádrž, PE izolácia bočných stien, nové typy okien S7P, 4 plnohodnotné sedadlá vybavené trojbodovými pásmi, zadná posteľ s rozmermi 197 x 145 cm, 2 skrine na šatstvo, 95 Ah gelová batéria, zabudovaná 80 litrová chladnička, 100 litrová nádrž na čerstvú vodu, plynové kúrenie Truma Combi 4.

 

Nové Brevio

Brevio je iba nepatrne väčšie (širšie) ako City Car, čím však umožňuje lepšie a efektívnejšie využitie vnútorného priestoru. Celková šírka je iba 2,10 m, pričom jeho steny sa smerom hore nezužujú ako u modelu City Car. Bude sa vyrábať v 6-tich prevedeniach s rozdielnym vnútorným usporiadaním. Podľa veľkosti modelu má zabudovanú chladničku 104, alebo 145 litrov.Pre konštrukciu platia všetky hore uvedené skutočnosti.Model so zadnou spúšťacou posteľou má túto vybavenú novou mechanikou, ktorá značne zvyšuje komfort a kvalitu.

 

Nové Ixeo

Tento model je úplne nový nielen technikou, usporiadaním, ale aj vonkajším vzhľadom. Bürstner prišiel ako prvý výrobca s konceptom stredovej spúšťacej postele v polointegrovaných obytných autách. Teraz prichádza ako prvý s kompletne integrovanou spúšťacou posteľov do stropu obytného auta.

Posteľ je úplne neviditeľná a vôbec neznižuje prichodný profil. Navyše po spustení sa posteľ používa pozdĺžne (200 x 137 cm), čím poskytuje dostatok priestoru na spánok 2 osôb. Ixeo sa bude vyrábať v 2 dĺžkových prevedeniach (699 cm a 749 cm) a troch variantoch usporiadania.

 

Nové Viseo

Okrem drobných zmien vonkajšieho vzhľadu sa na prvý pohľad sa zmenila (zvýšila) výška, čím sa podarilo vo vnútri dosiahnuť svetlú výšku 198 cm. Vodovodný systém je oproti minulosti tlakový, čo zvyšuje komfort.

V posteliach sa používajú veľmi pohodlné 5 zónové madrace. Všetky modely sú vybavené kúrením Truma Combi 6 s digitálnym riadiacim panelom.

 

Nové Aviano

Aviano oproti minulým modelom zmenilo výrazne svoj vzhľad aj konštrukciu. Výška predného okna sa zvýšila o 15 cm, čím sa dosiahol vynikajúci výhľad a zvýšil sa pôžitok z cestovania.

Každé prevedenie je vybavené 141 litrovou chladničkou Thetford Smart Tower, kúrením Truma Combi 6 s digitálnym riadiacim panelom, izolovanou a vyhrievanou odpadovou nádržou a zatemnením kabíny Remis. Vodovodný systém má podobne ako Viseo tlakový. Vyrába sa v troch variantoch a troch dĺžkových prevedeniach (699 cm, 705 cm a 755 cm), všetky do 3500 kg.

 

Nový Elegance

Nový Elegance je už na prvý pohľad mimoriadne elegantný. Nahradil súčasne starý Elegance a luxusný model Grand Panorama, ktorá sa už vyrábať nebude. Zväčšená výška okna umožňuje dokonalý výhľad z kabíny, okno je vybavené roletou Private, ktorá umožňuje zatienenie do 50% výšky okna zdola a plastovou roletou spúšťanou zhora, ktorá bola doposiaľ typická iba pre luxusnú triedu obytných áut.

Každé prevedenie je vybavené vyhrievanou dvojitou podlahou a vnútornou výškou 2,05 m. Veľké priestranné sedenie v obytnom priestore poskytuje voľnosť a maximálne pohodlie pri oddychu. Všetky modely majú priestrannú kúpelňu so samostatnou sprchou. Samozrejmosťou všetkých modelov je chladnička 142 litrov so samostatnou mrazničkou.

Z hľadiska celkovej hmotnosti je možné vybrať si aj Elegance do maximálnej hmotnosti 3500 kg.Najväčšie modely sú však dostupné aj s celkovou hmotnosťou 5000 kg s vysokou doložnosťou. Vyrába sa v troch dĺžkových prevedeniach (699 cm, 756 cm a 861 cm) a štyroch variantoch vnútorného usporiadania.

Modelové rady Nexxo Time a Ixeo Time sa vyrábajú v špeciálnej edícii "Summer Edition" s cenovým zvýhodnením až 9.644,- € (podľa modelu). Ceny sa pohybujú v závisloti na konkrétnom modeli od 55.000,- € do 58.500,- € vrátane DPH. Podorbnejšie informácie o týchto modeloch vám prinesieme v priebehu ďalších dní. Pokiaľ máte otázky týkajúce sa "Summer Edition", radi vám na nich zodpovieme.

Pre našich zákazníkov pripravujeme pre sezónu 2016 (objednávanie možné od júla 2015) špeciálnu edíciu SUMMER PLUS, ktorá bude vybavená ďalšou cenovo zvýhodnenou výbavou. Túto špeciálnu edíciu bude možné objednať do 4.9.2015.