Vodný šport a rekreácia

So svojim obytným autom si môže každý majiteľ veľmi pohodlne prevážať na cestách motorový čln (motorovú loď) do celkovej hmotnosti 3.500 kg. Do tejto hmotnosti pohodlne vojde nielen gumový čln s pevným dnom, ale aj menšia motorová loď, dokonca so zabudovaným motorom.

Pri vode je možné čln (loď) spustiť na vodu a vyžívať sa vo vodných športoch, alebo len rekreačnej plavbe a po návrate na breh je k dispozícii vlastný apartmán. Majiteľ lode nie je viazaný na žiadnu marínu, ktorá je na jednom mieste, ale môže navštevovať rôzne vodné plochy a moria. Vo väčšine štátov Európy je spustenie lode na vodu jednoduché a nevyžaduje žiadne zvláštne evidencie a povolenia. Samozrejme s výnimkou Chorvátska, kde je administratívy "požehnane". 

                                

V garáži obytného auta je možné súčasne prevážať malé osobné auto, prípadne motocykel, vodný skúter a bicykle. Kto holduje terénnej jazde môže si voziť napríklad štvorkolku. V Concorde Lineri je možné v garáži prevážať aj štvormiestne osobné auto napríklad nový Fiat 500, alebo Mini. Takto je k dispozícii nielen loď pre šport, zábavu, alebo rekreáciu na vode, ale aj auto, alebo motorka, čím su zase ľahko dosiahnuteľné ciele "na suchu".