Cestovanie s koňmi

Prepravu koní, bývanie počas dostihov, tréningov a v prírode, je možné riešiť rôznymi spôsobmi. Jedným z riešení je preprava kamiónom s obytnou časťou. Takýto kamión je však jednoúčelový a nie je ho možné využiť na iné aktivity.

Riešenie prostredníctvom luxusného obytného auta poskytuje mimoriadny komfort cestovania aj bývania, pričom jediným rozdielom je, že sa kone prepravujú v prívese. V obytnom aute je dostatok priestoru pre potrebnú výbavu, kŕmenie a ešte zostáva dostatok priestoru pre bicykle a motocykel. Rozmerná garáž bez problémov pojme sedlá a výstroj vrátane špeciálnej prepravnej „bedne“.

V prípade, že sa obytné auto používa bez prepravy koní, je možné v rozmernej garáži prepravovať osobný automobil. Takto je možné okrem cestovania s koňmi cestovať na dovolenku k moru, za športom a poznaním, alebo aj na lyžovačku.

Ďalšou prednosťou obytného auta je, že je to vždy, nezávisle na váhe, osobné auto zaradené do kategórie M1. Neplatia pre neho žiadne zákazy týkajúce sa nákladných áut a dokonca ani áut zaradených do kategórie N1.

V neposlednom rade má význam aj skutočnosť, že obytné auto je luxusne zariadené a má kompletnú výbavu porovnateľnú s luxusným apartmánom.

       

       

       

Pozrite si krátky film o výlete s koňom, ktorý je umiestnený na YouTube.