Goldschmitt

DANAX s.r.o. zastupuje na Slovensku nemeckú spoločnosť Goldschmitt techmobil AG, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe dielov najmä pre podvozky úžitkových a obytných áut. Medzi najznámejšie produkty patria plné a prídavné vzduchové pruženia, hydraulické podpery s možnosťou autonivelizácie, stabilizátory, pružiny s vyššou nosnosťou, hliníkové disky s vysokou nosnosťou a veľa ďalších komponentov.

Okrem dodávok produktov Goldschmitt DANAX zabezpečuje montáž, servis a plnenie záručných podmienok. Kúpiť a nechať si namontovať produkty Goldschmitt je možné u nás v Ivanke pri Dunaji, ale aj prostredníctvom obchodných partnerov našej spoločnosti na celom území Slovenska. Informujte sa vo svojom značkovom servise Fiat, Iveco, Renault, Citröen, Mercedes, MAN,  Volkswagen, Ford a ďalších.

Všetky výrobky sú certifikované (TÜV) pre premávku na cestných komunikáciách a sú "odobrené" konkrétnymi výrobcami áut.

Vzduchové pruženie

Značne vylepšuje jazdné vlastnosti. Pri klasických (listových, alebo vinutých) pružinách nie je možné meniť ich vlastnosti a tieto mechanické pružiny majú vlastnosť stárnutia - únavy. Tieto nedostatky odstraňuje vzduchové pruženie, ktoré je možné plynule prispôsobiť zaťaženiu, jazdným podmienkam a neexistuje tu vlastnosť únavy stárnutím. Úžitkové a obytné autá sú často zaťažované na maximum, čím klasické pruženie značne trpí a po krátkom čase prestáva plniť svoju funkciu. Auto má zlé jazdné vlastnosti, nakláňa sa a jeho stabilita na ceste sa zhoršuje. Všetky tieto negatíva vzduchové pruženie odstrňuje. Navyše je možné v určitom rozsahu veľmi jednoducho prispôsobovať svetlú výšku auta.

       

Celý sortiment si môžete pozrieť v shope Autotechnika, alebo na stránkach www.goldschmitt.sk, prípadne v nemeckom jazyku na stránkach výrobcu.